slunce
Masáže Brno, Masáže v Brně - masazvbrne.cz
svíčky

Dornova metoda

Jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, nebo svým blízkým při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu). Dále může pomoci při bolestech hlavy, závratích, mravenčení v rukou a jiné. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže jako např. výrony způsobené nehodou, při sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky ale i příčiny. Současně je nutné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak lépe zbavuje všech svých jedů.

Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 1-2x týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců.

Důležitá je spolupráce klienta, který má doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod.

 


zpět na výběr masáží a služeb    •    zpět na úvodní stránku

- Hana Bandouchová; Velkopavlovická 25, Brno-Vinohrady; Tel.: (+420) 728 919 322; E-mail: hana.bandouchova@seznam.cz