slunce
Masáže Brno, Masáže v Brně - masazvbrne.cz
svíčky

Proč masáž

 

Masáže pro krásu, ale hlavně pro zdraví

Aktivní životní styl klade vysoké nároky na naše tělo i mysl. Proto by každodenní starosti měly být vyváženy relaxací. Objevte svou dávku relaxace těla i duše. Stále více lidí má problémy s pohybovým aparátem, díky současnému životnímu stylu chudému na pohyb. Většina dospělých obyvatel trpí stálými nebo občasnými bolestmi zad a pohybového ústrojí. Jejich počet neustále roste a tak jedinou možností jak dosáhnout jeho zvratu je prevence. Patříte mezi ně? Bolí Vás záda nebo máte zablokovanou páteř? Máte bolavé, unavené svaly či zatuhlé klouby ze zaměstnání, sportu či jednostranného zatěžování organizmu? Trpíte nadměrným stresem či depresemi, špatnou náladou? Nebo si jen prostě potřebujete odpočinout a uvolnit se po namáhavém dni?

Proč tedy nezkusíte masáž?

Masáž je jeden z nejstarších léčebných zásahů. Není nic přirozenějšího než použití doteku ke zmírnění bolesti a potíží. Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života plného stresu. Přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty. Je dobrým prostředkem jak tělu pomoci v jeho samoléčicím mechanismu. Dobře prováděná masáž přináší tělu jak fyzickou tak i psychickou pohodu. Je ale třeba klást velký důraz na její pravidelnost.

Po fyzické stránce: masáž ovlivňuje většinu lidského organismu. Působí na kůži, podkožní vazivo, klouby, kloubní vazivo, šlachy, kosterní svalstvo, mízní systém, dýchací aparát, zažívací trakt a vylučovací systém, nepřímo ulehčuje práci srdci. Při masáži dochází k rozšíření cév a následně k lepšímu prokrvení příslušných tkání, což se navenek projevuje jako příjemný pocit tepla. Zároveň působí masáž na zakončení nervstva a vlivem těchto podnětů dochází k uvolňování škodlivých látek do krevního řečiště a ty jsou díky intenzivnímu prokrvování vyplavovány z těla.

Po psychické stránce: masáž tlumí stres i úzkost a napomáhá většímu uvědomění si svého těla jako celku. Může též uvolnit množství energie, doposud blokované potlačováním napětí, zmírnit bolest hlavy, či odstranit nespavost. Obecně se dá říct, že masáž vede k úpravě změněných poměrů k rovnováze.

Po každé masáži je třeba pít větší množství tekutin (čaj, neperlivá voda). Důležité je po masáži se nesprchovat a to až několik hodin. Nechat vonné oleje prostoupit do hloubky těla.

 

zpět na úvodní stránku

- Hana Bandouchová; Velkopavlovická 25, Brno-Vinohrady; Tel.: (+420) 728 919 322; E-mail: hana.bandouchova@seznam.cz